Bilgilendirme Merkezi Yıllık Toplantı
Akkuyu Nükleer, Nükleer Enerji Bilgilendirme Merkezleri Yıllık Toplantısı’nda

Nükleer Enerji Bilgilendirme Merkezleri (İTsAE) yöneticileri yıllık toplantısı Rusya’nın Repino şehrinde yapılacak. Toplantıya Akkuyu Nükleer’i temsilen Halkla İlişkiler ve Reklam Bölümü Müdürü Zara İbrahimzade ve Mersin Toplum Bilgilendirme Merkezi Müdürü Eyyüp Lütfi Sarıcı katılacaklar.

Nükleer Enerji Bilgilendirme Merkezi Genel Müdürü Maria Uvarova toplantı ile ilgili şunları söyledi: “Akkuyu Nükleer A.Ş. çalışanları toplantının düzenlenmesine yardım edecekler ve ülkedeki ilk nükleer santral olan Akkuyu NGS inşaat projesinin gerçekleştirildiği Mersin’de toplum ile etkileşim konusundaki tecrübelerini paylaşacaklar. Bizim için diğer ülkelerdeki meslektaşlarımızın tecrübesi önemli çünkü Rusya Devlet Nükleer Şirketi Rosatom’un nükleer enerji endüstrisi alanındaki işbirliği coğrafyası sürekli genişlemektedir. Biz aynı şekilde yeni aydınlatıcı projelerin gerçekleştirilmesini planlıyoruz ve Türk meslektaşlarımızın tecrübesi bu anlamda çok yararlı olacaktır.”

 

Programda, bilgilendirme merkezleri çalışmalarının analizi, proje sonuçlarının sunumu, yurtdışındaki merkezler ile deneyim paylaşımı,  genel bilgilendirme konsepti görüşülecek. Toplantı nükleer enerji endüstrisi alanında kitle iletişim merkezlerinin faaliyetlerine yönelik kararların alınması ve bilgilerin paylaşımı için her yıl düzenlenmektedir. Toplantıya yurtdışındaki bilgilendirme merkezleri yöneticileri de katılacak.