Akkuyu Nükleer Türk firmaları bilgilendirdi

15.12.2014
 
  • “Akkuyu NGS deniz hidroteknik yapılarının ‘anahtar teslimi’ projelendirilmesi ve inşası işi” ihalesiyle ilgilenen Türk firmalar Ankara’da düzenlenen toplantıda bilgilendirildi.
  • 25’ten fazla firmanın katıldığı toplantıda firmaların ihale ile ilgili soruları da cevaplandırıldı.

 

 

Akkuyu Nükleer A.Ş, “AKKUYU Nükleer Güç Santrali (NGS) deniz hidroteknik yapılarının ‘anahtar teslimi’ projelendirilmesi ve inşası işi” ihalesiyle ilgili Türk firmalarını bilgilendirdi. 

 

Akkuyu Nükleer Güç Santrali’nin (NGS) ana işvereni olarak faaliyet gösteren Akkuyu Nükleer A.Ş, Türk inşaat firmaları ile bir araya geldi. Şirket, ihale kapsamında teklif hazırlıkları sırasında doğabilecek soruların cevaplandırılması amacıyla 15 Aralık Pazartesi günü Ankara’da açık bilgilendirme toplantısı düzenledi. 25’ten fazla Türkiye’nin önde gelen müteahhitlik firmasının yer aldığı toplantıda katılımcıların soruları da alınarak ayrıntılı şekilde cevaplandırıldı.

 

 

 

 

Toplantının açılışında konuşan Akkuyu Nükleer AŞ Genel Müdürü Fuad Akhundov, Akkuyu Nükleer Santralı Projesi ve yerli firmaları tarafından yapılması öngörülen deniz hidroteknik yapılarının ‘anahtar teslimi’ projelendirilmesi ve inşası işi ihalesi hakkında katılımcılara bilgi verdi.

 

 

Teknik bilgi verildi, sorular cevaplandırıldı…

 

Bilgilendirme toplantısında daha sonra Akkuyu Nükleer AŞ yetkilileri, katılımcılara ihale şartnamesi ve ihale süreci ile ilgili teknik bilgi aktardı. Katılımcılardan gelen sorulara da cevap veren yetkililer, projenin her aşamasında ÇED Raporuna harfiyen uyulacağını, çevre ve iş kurallarına uygun hareket edileceğini anlattılar. Firma yetkilileri denetimlerin Türkiye mevzuatına göre yapılacağına dikkat çektiler.