Gülnar İftar
Akkuyu iftar sofrası Gülnarlıları bir araya getirdi

                                                

Akkuyu Nükleer tarafından  geleneksel  olarak her yıl Ramazan ayında düzenlenen  iftar sofraları bu kez Gülnarlıları ağırladı. İftarda  bin 500’ün üzerinde Gülnarlı  vardı.

Gülnar Kız Teknik ve Meslek Lisesi bahçesinde düzenlenen iftar yemeğine  Gülnar Kaymakamı İsmail Pendik de katıldı. 

 

İftar yemeğinin yenilmesinin ve duaların edilmesinin ardından vatandaşlara bir konuşma yapan Kaymakam Pendik, Ramazan ayının güzel bir gününde bir arada bulunmaktan duyduğunu memnuniyeti dile getirdi.

 

Pendik, “Başı rahmet, ortası mağfiret, sonu da azaptan kurtuluş olan Ramazan-ı Şerif’in bu son günlerini idrak ederken, bizlere böylesine güzel bir iftar programı hazırlayan güçlü Türkiye’nin yeni enerjisi Akkuyu Nükleer’e teşekkür ediyoruz. İnşallah böylesine güzel programlar artarak devam edecektir ”diye konuştu. 

 

Daha sonra söz alan Akkuyu Nükleer Mersin Bilgilendirme Merkezi Müdürü Eyyüp Lütfi Sarıcı, Türkiye’nin ilk nükleer santralinin kurulacağı Gülnar’da her fırsatta vatandaşlar ile bir araya gelmekten büyük mutluluk duyduklarını söyledi. Her yıl geleneksel hale gelen iftar programlarında bir araya gelerek Ramazan’ın bereketinden birlikte istifade ettiklerini ifade eden Sarıcı, Akkuyu Nükleer olarak her zaman Gülnarlıların yanında olduklarını vurguladı. Çocukların da unutulmadığı iftar programında balonlar dağıtıldı. En büyük ilgiyi ise  pamuk şeker  ve dondurma gördü. Akkuyu Nükleer yetkililerine teşekkür eden Gülnarlı vatandaşlar, bu tür dayanışma etkinliklerinin devam etmesi dileğinde bulundu.